• اخبار

توجه مسوولان به فرهنگ کتابخوانی با ارزش است

توجه مسوولان به فرهنگ کتابخوانی با ارزش است
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بیارجمند گفت: توجه مسئولان شهرستان به فرهنگ کتابخوانی به عنوان یک فرهنگ عمومی بسیار با ارزش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، رضاییان با حضور در غرفه روابط عمومی نمایشگاه کتاب استان سمنان و در گفتگویی با بیان اینکه نمایشگاه امسال نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر و با حضور بیشتر مردم برگزار شده است، افزود: نمایشگاه امسال در مقایسه نسبت به قبل تعداد غرفه ها و انتشارات خیلی زیاد شده است و انتشارات حاضر در این نمایشگاه در سایر استان ها و به ویژه نمایشگاه بین المللی تهران نیز حضور دارند.

وی افزود: جای خوشحالی است که مسئولان شهرستان شاهرود به فکر فرهنگ کتابخوانی که یک فرهنگ عمومی محسوب می شود هستند و امیدوارم در سال های بعد در محیطی بزرگ تر و انتشارات بیشتری برگزار شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی بیارجمند با بیان اینکه کتاب هایی باید انتشار یابند که از لحاظ علمی در دسترس دانشگاهی ها باشد، تصریح کرد: کتاب وقتی به حالت فیزیکی در بیاید و مردم آن کتاب را احساس کنند و وقتی کتابی را می گیرند دستشان احساس کنند از فضای مجازی هم به نسبت دور تر می شوند.

رضاییان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه ممیزی کتاب ها دید بازتری داشته باشد و کمتر اعمال فیلتر های قبلی باشد و اینکه ناشران بتوانند راحت تر کتاب های که می خواهند و نویسنده هایی که افکار متفاوتی دارند بتوانند کتاب هایشان را چاپ کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500