• اخبار

با شیوه ها و راهکارهای مناسب جوانان و نوجوانان به خواندن کتاب ترغیب شوند

با شیوه ها و راهکارهای مناسب جوانان و نوجوانان به خواندن کتاب ترغیب شوند
امام جمعه شاهرود بر ضرورت ترغیب جوانان و نوجوانان با استفاده از شیوهها و راهکارهای مناسب تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام عباس امینی در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان با ابراز رضایت از نحوه اطلاع رسانی در فضای مجازی، مکتوب و همچنین نصب بنر در شهر شاهرود گفت: در خصوص علاقه مندی مردم به ویژه نسل جوان به کتاب باید به این قشر آگاهی داده شود تا بداند اطلاعات دریافتی از فضای مجازی موقت است و دوامی ندارد.

وی تصریح کرد:  کتاب اطلاعاتی که در اختیار خواننده قرار می دهد علاوه بر اینکه تولید علم می کند موجب می شود تا بایگانی ذهن با خواندن کتاب تقویت شود.

وی به وضعیت درآمدی مردم اشاره کرد و افزود: درآمد اغلب مردم متوسط و زیر متوسط است و باید تسهیلاتی مانند اعطای بن، تخفیف و کاهش قیمت در خصوص خرید کتاب در نظر گرفته شود هرچند مساله فرهنگی مهم تر از مساله مالی کتاب است اما باید شرایط فراهم شود تا به راحتی کتاب در دسترس مردم قرار بگیرد.

امام جمعه  شاهرود با تتقدیر از عملکرد و نحوه برخورد مناسب غرفه داران تصریح کرد: ناشران کتابهای فقهی باید به غنی تر شدن غرفه ها اهمیت بدهند و هر سال شاهد پیشرفت در این موضوع باشیم.

نمایشگاه کتاب استان سمنان روز جمعه شانزدهم آذر در سالن شهید اکبری شاهرود به کار خود پایان می دهد.

در این نمایشگاه 235 ناشر بیش از 50 هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف را در قالب 150 غرفه و با تخفیف حداقل 30 درصد ارائه کرده اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500