• اخبار

معرفی و تجلیل از برترین های سوگواره بین المللی و ملی عکس مهر محرم در سمنان

معرفی و تجلیل از برترین های سوگواره بین المللی و ملی عکس مهر محرم در سمنان
برترین های چهارمین مسابقه عکس مهر محرم و یازدهمین سوگواره ملی عکس محرم چهارشنبه شب در آیین اختتامیه این سوگواره در سمنان معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، آیین اختتامیه این سوگواره با حضور رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان فرهنگی در سالن تئاتر شهر مجتمع فرهنگی و هنری کومش سمنان برگزار شد.

برای این دوره سوگواره که در سه سطح استانی، ملی و بین المللی برگزار شد قریب 12 هزار عکس از سوی عکاسان داخلی و بین المللی با موضوع محرم، آیین های عزاداری و نیز راهپیمایی اربعین حسینی به همراه آثار در بخش رسانه های برخط ارسال و مورد داوری قرار گرفت.

در بخش بین المللی این سوگواره از بین  72 اثر از 57 عکاس در بخش های تک عکس حرفه ای و مجموعه عکس که از 20 کشور جهان ارسال شده بود هیات داوران در بخش تک عکس راهپیمایی اربعین اثر حسین بهرانی ولشکلانی از مازندران، حداد منصوری از ایلام و محمدحسن صلواتی از خراسان رضوی به عنوان آثار اول تا سوم انتخاب کرد.

همچنین در بخش مجموعه عکس بین المللی با موضوع راهپیمایی اربعین نیز زهیر صیدانلو از تهران اول شد و اثر امیر قیومی از فارس شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش تک عکس حرفه ای بین الملل با موضوع آیین های محرم در جهان اثر حسن خلیفه الشرقی از عراق، ایلیا یعقوبی از هندوستان و رضا امیری نیا از انگلستان در رده های اول تا سوم ایستادند.

هیات داوران سوگواره مهر محرم در بخش ملی و تک عکس حرفه ای آثار پژمان مولایی از خوزستان، ساسان جوادنیا از گیلان و احمد محسنیان از تهران را به عنوان آثار برتر شناخت و در بخش مجموعه عکس ملی نیز اثر حسین افروزه از کرمان را به عنوان اول معرفی کرد و از سعید قاسمی از آذربایجان شرقی تقدیر کرد.

در بخش تجربه (تلفن همراه) نیز در بخش ملی آثار احسان رحمتی از سمنان، حسین حسنی مقدم از خراسان جنوبی و میثم همرنگ از گیلان اول تا سوم شد و در بخش تجربه راهپیمایی اربعین نیز مهناز نوریان از خراسان رضوی و میلاد اسلام زاده از فارس برتر شناخته شدند.

سوگواره مهرمحرم در بخش فیلم نیز برترین های خود را در بخش های نماهنگ، نگاه ویژه بین المللی، موشن گرافی، نگاه ویژه ملی، انیمیشن و داستان کوتاه به ترتیب شامل امیر محمدی صفدری از سمنان، حمید اسحاقیانپور از استان سمنان، کامران کیوان ز استان تهران، نوروز عباسی از استان تهران و هادی اسپنانی از استان چهارمحال و بختیاری به عنوان افراد دارای رتبه اول معرفی کرد.

دز بخش مستند این سوگواره نیز داود جلیلی از استان قم اول شد در بخش بین الملل سیدزهیر ظفر از هندوستان برتر شناخته شد.

در قسمت رسانه های برخط نیز در بخش نرافزارهای چندرسانه ای مجتبی مطهری به نمایندگی از موسسه فرهنگی اندیشه مبنا با نرم افزار کشتی نجات، در بخش نرم افزار هوشمند و همراه مهدی شاملو به نمایندگی از ایران صدا با اپلیکشن ایران صدا 3 ، بخش شبکه اجتماعی میرمحمد مهدی زاده به نمایندگی از موسسه فرهنگی زیتون با کانال اینستاگرام مجمع دوستداران امام حسین (ع) و در بخش وب سایت محبوبی به نمایندگی از خبرگزاری بیت (ع) ابنا رتبه های اول را کسب کردند.

در بخش تک عکس استان سمنان نیز آثار شعبانعلی بهرامی، معید حمیدی و علی ابک عنوان های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

دراین مراسم جوائز و تندیس این سوگواره با حضور مسوولان استانی وکشوری به برترین ها اهداء شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۰۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500