• اخبار

سهم فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعتبارات فرهنگی پایین اما بیشترین پاسخگویی انتظار است

سهم فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعتبارات فرهنگی پایین اما بیشترین پاسخگویی انتظار است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از اعتبارات فرهنگی بسیار ناچیز دانست و گفت: در حالی که این وزارت خانه سهم کمی از اعتبارات فرهنگی دارد اما باید بیشترین پاسخگویی را نسبت به مسایل فرهنگی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت درنشست شورای معاونان این اداره کل با حضور رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: اعتبارات فرهنگ و ارشاد اسلامی متناسب با فعالیت های آن نیست.

وی با بیان اینکه انتظارات از فرهنگ و ارشاد اسلامی بالا است گفت: در مقابل محدودیت ها نیز زیاد است و در حالی که کمترین سهم را ازبودجه فرهنگی داریم باید بیشترین پاسخگویی را نسبت به مسایل فرهنگی داشته باشیم.

فضیلت با تاکید بر اینکه ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها خط مقدم در مباحث فرهنگی هستند تصریح کرد: نگاه اینکه همه ایران، تهران نیست باید تقویت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خواستار ارائه کمک های آموزشی در حوزه سواد رسانه ای شد و گفت: در بخش سواد رسانه ای نیاز به توسعه آموزش به خصوص آموزش های تخصصی وجود دارد و انتظار است مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در این زمینه به توسعه این آموزش ها کمک کند.

در این نشست مباحث مربوط به فعالیت مجتمع های دیجیتال و خانه های فرهنگ در استان سمنان و نیز مسایل مربوط به فضای مجازی، تولید نرم افزار و محتوی و ... با حضور محمدرضا بهمنی رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

دراستان سمنان سه مجتمع فرهنگی دیجیتال و هفت خانه فرهنگ فعالیت دارد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۳۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500