• اخبار

فرهنگ عاشورا، تمدن ساز است/ توحید محوری در نهضت عاشورا برجسته است

فرهنگ عاشورا، تمدن ساز است/ توحید محوری در نهضت عاشورا برجسته است
رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرهنگ عاشورا را تمدن ساز خواند و گفت: سوگواره ملی و بین المللی مهر محرم، ترکیبی از هنر و تکنولوژی است که موجب ماندگاری در تاریخ می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، محمدرضا بهمنی چهارشنبه شب در اختتامیه سوگواره عکس مهر محرم در تالار تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان گفت: این سوگواره سه ویژگی مردمی بودن، ابراز علاقه به امام حسین از طریق هنر و استفاده از تکنولوژی است.

وی با تاکید بر اینکه تلفیق هنر با تکنولوژی ماندگاری اثر را به دنبال دارد خاطرنشان ساخت: به طور کلی کار برای امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) و ترویج فرهنگ حسینی،  فعالیتی پربرکت و با ارزش است.

بهمنی، نهضت عاشورا را منشاء تحولات تمدنی دانست و گفت: این امر در موضوعات مختلف از جمله در بحث معرفتی و توحید محوری نهضت عاشورا بسیار مهم است و توحید محوری در فرهنگ عاشورا امری برجسته است.

وی، نکاه به غایت عبودیت و توجه به مناسبات انسانی در این نهضت را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: توجه به کرامت انسانی از اثرات فرهنگ عاشورا است که فرهنگی تمدن ساز بوده و باید این فرهنگ توسعه و تقویت شود.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اربعین حسینی را نماد این حرکت عظیم دانست و گفت: اربعین حسینی همه ساله موجی را در دنیا ایجاد می کند که بیانگر یک تمدن بشری است و این امر نویدی برای جهانگیر شدن دین اسلام است.

آیین اختتامیه این سوگواره با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات و جمعی از مسوولان فرهنگی و اجرایی در تالار تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان برگزار شد.
در این مراسم 44 تن از برترین های این سوگواره در بخش های مختلف معرفی و تجلیل شدند.
برای این دوره از سوگواره مهر محرم قریب 12 هزار اثر به دبیرخانه آن ارسال و مورد داوری قرار گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500