• اخبار

تربیت دو هزار و 500 هنرمند عکاس و فیلم ساز توسط انجمن سینمای جوانان استان سمنان

تربیت دو هزار و 500 هنرمند عکاس و فیلم ساز توسط انجمن سینمای جوانان استان سمنان
سرپرست انجمن سینمای جوانان استان سمنان از تربیت دو هزار و 500 هنرجو در دوران فعالیت این انجمن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سعید خجسته فر در نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران اظهار داشت: این انجمن هم اکنون 250 هنرجو در رشته های مختلف تحت پوشش دارد.

وی با بیان اینکه انجمن سینمای جوان استان سمنان دارای چنج مرکز فعال شامل دو دفتر در سمنان و شاهرود و سه نمایندگی در سایر شهرستان ها است به تولید 30 فیلم کوتاه توسط هنرجویان این انجمن در سال جاری اشاره کرد و گفت: ازاین تعداد پنج اثرحرفه ای، 15 اثر نیمه حرفه ای و 10 اثر از آثار تولید شده فیلم اولی است.

وی با اشاره به برخی موفقیت های هنرجویان دامغانی انجمن سینمای جوان، افزود: هنرجویان انجمن سینمای جوان دامغان با ساخت فیلم و فیلمنامه نویسی در جشنواره منطقه‌ای شرکت کرده و به مرحله کشوری راه یافتند.

سرپرست انجمن سینمای جوان استان سمنان به درخشش نوجوانان دامغانی در دومین المپیاد فیلم سازی کشور در سال 97 نیز اشاره کرد و گفت: در این المپیاد یک هزار و 200 اثر ارسال شد که دو اثر از جوانان دامغانی در بین چهار اثر برتر کشوری قرار گرفت.

خجسته فر تاکید کرد: از این استان پنج اثر به این المپیاد ارسال شد که سه اثر از دامغان و دو اثر از شهرهای شاهرود و سمنان بود.

وی اظهار داشت: در این المپیاد اثر کیانا کاظمی زند و یحیی علی وردی در بخش فیلمنامه حائز رتبه برتر شد و اثر یگانه الله بخش از دامغان در بخش فیلم منتخب شد.

وی گفت: یگانه الله بخش و کیانا کاظمی زند از شهرستان دامغان در این المپیاد بورسیه یونیسف شدند.

سرپرست انجمن سینمای جوان استان سمنان متذکر شد:  با درخشش نوجوانان دامغانی، استان سمنان در مجموع دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور، مقام اول را کسب کرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۱۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500