• اخبار

اکران 51 عنوان فیلم در سینماهای استان سمنان

اکران 51 عنوان فیلم در سینماهای استان سمنان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از اکران 51 عنوان فیلم در سال 97 در سینماهای این استان خبر داد و گفت: امسال بیش از 95 هزار نفر در این استان به تماشای فیلم‌های اکران شده در سینماهای استان نشستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه سینما به عنوان هنر و صنعت و محل اجتماع همه هنرها  دانست و بر حمایت و پشتیبانی از سینما تاکید کرد.  وی با تاکید بر اینکه سینما به نشاط اجتماعی کمک می‌کند و هنر سینما یکی از اولویت‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اظهارداشت: هفت سینما با 9 سالن در استان سمنان با دو هزار و 500 صندلی فعال است.  

فضیلت متذکر شد: سینما هنری است که هم صنعت و تجارت و هم هنر و اقتصاد را در خود دارد و به پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی و ... جامعه کمک می کند.

وی با بیان اینکه برپایی جشنواره‌های سالانه سینمایی و اکران فیلم‌های این جشنواره‌ها و به خصوص جشنواره‌هایی نظیر فیلم فجر می‌تواند به بهبود وضعیت سینماها در کشور و استان سمنان کمک کند ادامه داد: فعالیت‌های آموزشی اگرچه در درازمدت اثر خود می‌گذارد اما می‌تواند به مرور به بهبود صنعت فیلم و سینما در کشور و استان‌ها کمک کند.

فضیلت با بیان اینکه سینما نقش مهمی در معرفی هویت فرهنگی، دینی و اجتماهی دارد اظهار کرد: سینما و هنر فرصت بسیار خوبی است که باید از آن در راستای منافع و اهداف انقلاب اسلامی بهره گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برنامه‌ریزی برای افتتاح یک سینمای جدید در استان سمنان خبر داد و گفت: سینما هلال در شاهرود نیز هفته آینده افتتاح می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500