• اخبار

افزایش یک هزار و 115 میلیارد ریالی اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

افزایش یک هزار و 115 میلیارد ریالی اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش 20 درصدی اعتبارات سال آینده این وزارت خانه خبرداد و گفت: به سرجمع اعتبارات این وزارت خانه در سال آینده یک هزار و 115 میلیارد ریال افزوده شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، علی اصغر کاراندیش مروستی عصر پنجشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه در چهار ردیف عمده افزایش دارد  افزود: ازاین رقم 400 میلیارد ریال به اعتبارات ردیف اصلی وزارت خانه، 550 میلیارد ریال به حوزه نشر و مطبوعات، 200 میلیارد ریال به امور سینما و 25 میلیارد ریال به اعتبارات پژوهشگاه فرهنگ و هنر افزایش یافته است.

وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در کمیسیون تلفیق و و صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: این افزایش به  رغم مشکلات اعتباری سال 98 این افزایش صورت گرفته است و این افزایش به سرجمع اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که 14 هزار میلیارد ریال افزوده شد.

کاراندیش مروستی به مصوبه واریز 10 درصد از درآمد بلیط فروشی اجراهای صحنه ای (کنسرت) به خزانه توسط این وزارت خانه اشاره کرد و ادامه داد: مقرر شد معادل ارقام واریزی از این محل به خزانه تا سقف یک هزار و 500 میلیارد ریال به وزارت ارشاد برگردد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این رقم به شهرستانهای غیر  از مرکز استان اختصاص می یابد تا صرف رسیدگی به امور مجتمع های فرهنگی هنری و تعمیر و تجهیز این مراکز، ساماندهی فعالیت های فرهنگی هنری شود.

وی هدف از این مصوبه را رسیدگی به امور شهرستانها غیر مرکزا استان بیان کرد و اظهارداشت: قریب 360 شهرستان غیر مرکزاستان در کشورداریم و با این مصوبه اعتبارات قابل توجهی به این شهرستانها اختصاص می یابد.

کاراندیش به سیاست های این وزارت خانه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام نیز اشاره کرد و گفت: در سال آینده سیاست بر این است تا پروژه های با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی به اتمام برسد.

وی عمده این پروژه های را شامل تالارهای مرکزی در مراکر استانها شامل هشت پروژه بیان کرد و گفت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درمجموع 300 پروژه نیمه تمام وجوددارد.

معاون حقوقی و امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف شرکت در آیین اختتامیه هفته فیلم و عکس و نیز جشن انتشار پنج هزارمین شماره روزنامه پیام استان به سمنان سفر کرده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۵۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500